Když se Raf Simons v poslední pánské kolekci jaro/léto 2013 zamýšlel nad svými kořeny a grungovou aurou studentských let v Belgii, myslel to vážně. Jak moc, to dokazuje video doprovázející jeho kampaň na letní sezónu. Léto jako takové se promítá v nahodile vystřihovaném snímku, kde se ostře střídají různé studiové záběry, v nichž se za poslechu mluveného slova dělí o cigaretu dva maldíci kluci, stejně jako ve světlých snímcích o jednu “holku”. Video, které belgický minimalista vyprodukoval s Pierrem Debusscherem, představuje manifest volnosti, která jakoby svou tajemnou náladou dokazovala spoutanost na úkor doby.

Dělba o dívku a cigaretu

O výjimečnou hudbu a zvuk, které jsou mimochodem ve módních filmech Rafa Simonse vždy neotřelé, se opět postaral Frederic Ameel, jenž spolu s Debusscherem a dalšími kolegy tvoří tým umělecké produkční společnosti 254⚡FOREST. O styling filmu se sám návrhář podělil s Robbiem Spencerem a promítl do něj náladu celé edice, když nechal výbornou japonskou hairdresserku Naoki Komiya stylovat účesy modelů tak, jak jej měly učesané i na přehlídce v Paříži.

Ideály belgické avantgardy se tedy mění, neboť se sám Raf přesouvá od skromné výpovědi k šesti minutám filmu, který staticky i pomocí asociačních pohybů dokazuje, jak se Raf na úkor angažované úlohy u Dioru potřebuje vypovědět ze své skutečné kreativní nálady v mantinelech vlastní značky. Nicméně právě toto kreativní pnutí plodí ty nejcennější zážitky.