Jste připraveni? Zítra to vše vypukne nanovo! I když už máme za sebou první třetinu těch nejdůležitějších týdnů módy, dva nejsilnější, Milán a Paříž, na nás stále ještě čekají. A právě v italském hlavním městě módy vypukne tato událost už v sobotu 12. ledna. Představí se na ní ti nejsilnější italští hráči jako Prada, Dolce & Gabbana, Ermenegildo Zegna, Versace nebo Gucci, které doplní zahraniční hosté, mezi kterými nemůže chybět ani Jil Sander, Vivienne Westwood, Burberry či Dirk Bikkembergs.

Určitě jste už očekáváním nesví, co v Miláně uvidíte. Proto vám přinášíme malé preview, které vám dovolí nahlédnout do kuchyní těch nejvýraznějších návrhářů. Ti totiž módní zpravodajské agentuře WWD poskytli skici, ilustrace či fotografie, osvětlující milánské inspirace na sezónu podzimu a zimy 2013.

Na Milán!

Italo Zucchelli, návrhář zodpovědný za Calvin Klein Collections, popsal snímek s až vetřelecky vypadající siluetou dvěma slovy: “Urban formality.” Daleko sdílnější byla Angela Missoni, strůjkyně rodinného jména, když detailně osvětlila barevnou ilustraci: “Tato kolekce oslavuje řemeslné a inovativní dědictví pleteného oblečení Missoni. Inspirována byla přírodními krásami Severní Ameriky.” Její prohlášení má však trpkou příchuť: letadlo se třemi členy rodiny Missoni se v minulých dnech ztratilo nad Venezuelskými pralesy a dosud nebyly nalezeni.

V Miláně se budeme nejspíš dívat na budoucnost skrz optiku minulosti. Futuristické kolekce dle svých slov předvede Diesel (Black Gold), který si pro muže připravil výlet do sfér kosmických. Podobně tomu bude i u Roberta Cavalli, jehož modely budoucnosti byly inspirovány sofistikovanými geometrickými vzory. Podobně laděná má být i kolekce značky Les Hommes, jenž si pro temné siluety budoucnosti vypůjčí již existující ze 30. let.

Nejpodivněji představil svoji kolekci Kean Etro, když pronesl: „Jsme míle napřed, i čas je za námi, kampaň pro vás bude připravena ke zveřejnění až po konci světa.“ Tak se nechme překvapit – Etro si přehlídku naplánovalo na pondělí 14. ledna.