Jeho ruce a jeho oko tvoří ty nejextravagantnější fotky na světě! Aby ne, patří mezi pionýry módní fotografie a svou tvorbou nechtěně zaznamenal i vývoj módy samotné, když fotil mladičkou Kate Moss ještě předtím, než se z ní stala Kate Moss. Juergen Teller tak není jen legenda, je to vše uvnitř módy samotné, co nás vždy provokovalo. Ať už to jsou jeho seniorské kampaně pro Marca Jacobse nebo portréty celebrit, vždy je o nich řeč.

Londýn žije fotografií

Ostatně o člověku jako je Juergen, se nedá nehovořit. Pokud chcete pečlivě prozkoumat jeho osobnost, máte jedinečnou příležitost na unikátní výstavě v Londýně, která shrne Tellerovu tvorbu. Exhibice s názvem  WOObilancuje spolu s Tellerem a jeho štiplavou prací. Nebyl by to však provokatér, kdyby sám autor fotografií všem nepřipomenul, že: „Toto není retrospektiva, nýbrž nová show!“ Novou Tellerovu show tak můžete vidět od 23. ledna do 17. března v Institute of Contemporary Arts.

Další legenda, která Londýn skrze výjimečnou výstavu navštíví, je Man Ray – největší surrealista, ale především experimentální fotograf. A ač byl Man všestranným umělec, fotografii zůstal věrný. S foťákem cestoval po světě a zveřejňoval své, na tu dobu revoluční, rentgenové snímky, které v galeriích povyšoval na umění. Mimo této experimentální povahy však Ray uměl pracovat s krásou, jež i zaznamenával. Na jeho fotografiích tak zůstal zvěčněný půvab
Catherine Deneuve, Coco Chanel, Pabla PicassaIgora Stravinského nebo Virginie Woolf. A právě kolekce jeho výjimečných portrétů bude mít výstavu ve známé National Portrait Gallery. Je to vůbec první výstava amerického umělce v této legendární britské výstavní síni. A k vidění jsou ty největší hvězdy! Výstava potrvá od 7. února až do 27. května.