Módní rok 2013 se již naplno rozjel. V neděli ukončené týdny pánské módy nahradily přehlídky pařížského haute couture a do obchodů se již dostávají celé kolekce na nadcházející sezóny jara a léta. S nimi přichází i 6 měsíců nových vizuálních zážitků – v podobách fotografických kampaní, módních filmů i výloh luxusních butiků. Každý návrhář, značka i maison chce zaujmout jak nejlépe to jen jde, a tak si mnozí povolávají na pomoc kolegy-umělce. Frida Giannini, kreativní ředitelka Gucci, se tentokrát vydala až do Japonska, aby 70 vlajkových obchodů po celém světě ozdobila výjevy z mangy.

Gucci Manga Bizzare

Ty pro ní připravil ilustrátor a tvůrce příběhů manga Hirohiko Araki. Do celoplošných grafik zpracoval hlavní motiv cruise kolekce Gucci pro letošní rok – květiny.

Vizualizace našich výloh přimějí lidi zastavit se na jejich cestách centry měst. Lidé po celém světě se budou moci vžít do úžasného fantaskního příběhu, který Hirohiko Araki vytvořil. – Frida Giannini

Araki si pro Gucci vysnil příběh s názvem “Jolyne, Fly High with Gucci”, jehož protagonistkou je Jolyne Cujoh, postava s konstantě proměnlivým vzhledem, jež je hvězdou světově proslulé série Jojo’s Bizarre Adventure. Arakiho ilustrace znázorňují Jolyne v okamžiku, kdy po své matce zdědí tajemný poklad v podobě matčiny kolekce od Gucci, která ji přinutí vydat se na módně fantasmagorickou výpravu světem neonově zbarvené italské renesanční architektury a jednorožců v šatech potištěných florálními vzory. Celý příběh bude odvyprávěn ve vybraných buticích značky a později i na facebookové stránce Gucci a na stranách japonského magazínu Spur.