Boris Bidjan Saberi je jako skládačka. Každý jeho kus je originál a prakticky nikdy nikdo neví, která část jeho osobnosti je ta původní. Narodil se v Německu, je napůl Peršan, zázemí má ve Španělsku a každou svou kolekci prezentuje v Paříži. Ostatně stejně jako jeho soukmenovci, mezi něž se řadí také Damir Doma, Bernard Wilhelm a ostatní němečtí oděvní designéři, kteří v posledních letech vzali Paříž útokem.

Oxidovaná mřížka Borise Bidjana Saberiho

Jeho jméno tak v posledních několika sezónách stoupá na žebříčku sledovanosti a Bidjan jen přilil líh do plamene své popularity, když se pro účely sezóny jaro/léto 2013 spojil s Lindou Farrow na speciální limitované kolekci slunečních brýlí, které přesně vyjadřují jeho elektrický styl, v jehož šíři ničí klasické formy, ale velmi gentlemanským způsobem je zpátky skládá v jedinečném konceptu.

Za vše mluví sám model brýlí. Boris se nechal inspirovat ledovou krajinou Arktidy. Jakási polárnická výzbroj je vyrobena z oxidovaného kovu a kredity obou tvůrců má vytetované na vnitřní straně obrouček, které ve své podstatě představují úpravu oblíbených mřížkovaných pop-rámečků z roku 2008. Bidjan tak opět prokazuje svoji schopnost uchopit populární, téměř až středněproudový kousek, a důmyslně ho předělat. Extravagantní brýle jsou dostupné v černé, ocelové a stříbrné, vždy v matné a lesklé verzi, a zahořet pro ně můžete na online storu HypeBeast.