Vivienne Westwood se promítá na divadelní prkna. Slavnou britskou oděvní designérku totiž aktuálně šlechtí jedna z nejprestižnějších spoluprací, která pro každého (britského) oděvníka nepochybně představuje velikou poctu – spolupráce s National Ballet. Právě pro tuto prestižní instituci, přinášející ta nejvytříbenější baletní nastudování, Westwood vytvořila speciální modely kostýmů a oděvů.

Vivienne Westwood pro National Ballet

Styl slavné Vivienne už ozdobil sezónní kampaň legendární baletní scény. Baletky se fotily v róbách, které Vivienne vybrala ze své aktuální kolekce, zbytek, a především pak pánské modely, pro účely kampaně a vybraných představení zvlášť navrhla.

Návrhářka se nechala inspirovat kostýmním odkazem Pabla Picassa, který ve své době rovněž tvořil pro mnoho divadelních představení. Pro muže pak zvolila vrstvené vršky a dekonstruované celky. Ostatně kostýmní výprava baletního představení není jednoduchá, poněvadž zahrnuje pravidla dynamiky pohybu, která při tanci musí být zachována. Mnoho profesionálních módních návrhářů se tak podobných projektů spíše straní; posledním odvážlivcem se stal kupříkladu Walter van Beirendonck, který do pařížského baletu promítl svou odvážnou vizi.

Ale ani Vivienne nezůstala při zdi. Ve spolupráci se scénou National Ballet opět nezapřela svou punkovou povahu, která nakonec potěšila i samotné zastoupení pověstné baletní scény. „Je to jako splněný sen, spolupráce s někým tak uznávaným ve svém oboru. Její kostýmy skvěle vystihly ambici a kreativitu našich tanečníků. Nevytvořila jen kostýmy, ale svým umem přidala do pohybu drama a silnou pohnutku,“ vyjádřila se na konto sama kreativní ředitelka National Ballet Tamara Rojo.