New York Fashion Week A/W 2013, část VI.
4.4 (87.69%) 13 hlasů

14. únor není jen dnem svatého Valentýna, ale tento rok i koncem dalšího newyorského týdne módy zaměřeného na sezónu podzim/zima 2013. Co vše New York Fashion Week, během něhož je pozornost upřena na dámské kolekce, přinesl pro muže, jste na MAUDhomme mohli sledovat v jednotlivých recenzích i reportážních článcích, v nichž jsme vám představili na 19 kolekcí amerických i světových návrhářů. A nyní tedy přicházejí poslední dva z našeho výběru: Michael Kors a Jeremy Scott. Jak ti si poradili s příští sezónou?

New York Fashion Week A/W 2013, část VI.

Michael Kors

Je zajímavé, že zrovna v době, kdy americká veřejnost co nejúpěnlivěji volá po snížení vojenského rozpočtu a zastavení válek, bylo v New Yorku vidět tolik militantních odkazů. Jenže, ty už působí spíše rozpačitým dojmem a v žádném případě současně nebo v současném globálním klimatu vhodně. U kolekce podzim/zima 2013 Michaela Korse je znát inspirace minulými sezónami, aktuálně vyhledávanými evropskými návrháři i trendy spojující futurismus a vojnu. Kolekce tvořená panelovými svršky z kůže a plátna, maskáčového vzoru a zářivých barev ale působí velmi ospale a zpátečnicky. Dobrým příkladem, jak s těmito prvky naložit tím správným směrem, je Valentino.

Jeremy Scott

Co napsat o kolekci návrháře, který se rozhodl dělat každou sezónu to samé? Je to jako snažit se podchytit kolekce Dolceho a Gabbany posledních sezón – říct o nich, stejně jako o Jeremym Scottovi, můžete jen to, že jednou za půl roku vás jejich styl sice zcela nenadchne, ale je celkem příjemným osvěžením. V New Yorku, kde je větší poptávka po luxusním konfekčním oblečení než po módě, která by měla nést punc designérské vize, je Scott svým grafickým punkerstvím možná jedním z mála opravdových návrhářů, i když ani jeho tvorba už dávno nepřináší nic nového. Na podzim/zimu 2013 představil Scott kolekci, která by mohla sloužit jako předobraz myšlence spojení The Sex Pistols a rodinky Flintstoneových. Koneckonců, proč ne – obleků, čisté elegance a městského stylu jsme si tuto sezónu už užili dost.