Na počátku stálo bratrské pouto a láska k designu, když v roce 1927 bratři Cesare a Umberto Cassinové založili dnes jednu z nejznámějších milánských designérských značek Cassina. Za více než šedesát let existence nemají na kontě jen stovky designérských skvostů, ale také mnoho milníků. Tak například v roce 1954 stála značka za produkcí kolekce interiérových doplňků proslulého architekta a stavařského revolucionáře Le Corbusiera, která se nakonec stala jednou z nejikoničtějších řad padesátých a šedesátých let. V dnešní době si tak značka povolává další slavnou designérskou ikonu, a to sice návrháře Karla Lagerfelda. Ten dostal za úkol proniknout do designu značky a z jejího sortimentu si vybrat hned několik notoricky známých kousků, které v zajímavých kompozicích nafotí ve svém ateliéru. Lagerfeld tak vytvořil nadčasový lookbook v podobě fotografické série, jež bude doprovázet výstavu designérské značky v Paříži.

Karl Lagerfeld a Cassina

Karl se v kompozicích, v nichž pracoval se světlem a stínem, pokusil o vytvoření již zmíněných courbusierovských skládaček, přičemž do snímků aplikovat formu jakéhosi vizuálního brutalismu, který nahrává formě, jež je u Le Corbusiera označována právě termínem brutalismus.

Karl svou práci okomentoval po svém – stroze – a to sice pouhým: „Miluji vytvářet tyhle věci.“ Sám návrhář je se značkou spojen osobní vášní, neboť i jeho ateliér je vybaven modely od Cassina. Spolupráce je tak podložena společným respektem, který Karl pozdvihl ve svých fotografiích, v nichž pod tíhou 3D efektů vzdal opravdový hold odkazu obou bratrů.