Iluzi, že k vytvoření oděvní řady stačí jakýkoli kreativní vloh, už propadlo mnoho herců, modelek a celebrit – většinou pak s navrhováním skončí stejně rychle, jako začnou. Další známou osobností, jež má ambice proniknout na trh se svojí vlastní značkou, je americký herec Matthew McConaughey. McConaughey je známý tím, že na plátnech oblečení spíše odhazuje, než aby ho nosil, svoji debutantskou kolekci si ale připravil už na blížící se jaro.

McConaugheyho oděvní debut

Jméno nového brandu JKL vychází z hercovy nadace „Just Keep Livin Foundation“, již založil na všestrannou podporu potřebných dětí. Jeho cílem je poskytnout jim osvětu ohledně zdraví, potřeby vzdělávat se a žít aktivním životem. Sport a aktivní život je koneckonců i to, co stojí za McConaugheyho oděvní prvotinou – kolekce se totiž skládá z praktického oblečení určeného pro každodenní život.

„V životě už jsem měl na sobě spoustu módy, ale to vždycky není tou nejlepší volbou pro chlapa. Něco vypadá dobře, jen když se procházíte, ale nemůžete v tom jen tak nasednout na motorku. Chtěl jsem stvořit oblečení, které by to vše dovolovalo, ale přitom bylo stále stylové,“ vysvětlil McConaughey. Už podle prvních fotografií je jasné, že své myšlence je zcela věrný. Řada se skládá ze sportovních bund, kalhot s mnoha kapsami, prostorných kostkovaných košil a bavlněných triček. Jestli má ale neinovativní a naprosto přehlédnutelná řada vůbec nějaký smysl, se ukáže až po její uvedení na trh. Koneckonců, „chlapi“, pro které je určena, si vystačí s tričkem za dolar…