Přehlídka kolekce Pavla Brejchy a Kataríny Kral začala lakonickým oznámením: značka Pavel Brejcha Line se mění na PBL Prague. Logickou změnu jména – Pavel Brejcha se chystá i na svoji autorskou řadu – však nedoprovázela změna konceptu, což je jedině dobře. Kolekce na jaro/léto 2013 se tak stala následovnicí minulého podzimu, který československý brand představil v rovině nenucené ženské elegance v minimálním provedení.

PBL Prague S/S 2013

Jedenáct prezentovaných modelů se neslo v duchu jisté repetitivnosti, znaku, který je pro značku charakteristický. Můžeme tvůrce podezřívat z nedostatku času nebo nápadů, pravdou ale je, že každý nadcházející model rozvíjel – i kdyby to mělo být jen v detailech – předchozí. V siluetách zůstali Brejcha a Kral povětšinou věrní ženskosti se střihově zvýrazněným pasem, i když ty nejzajímavější modely, kupříkladu krátké letní šaty připomínající pánské sako bez rukávů, byly naprostým opakem. Celá kolekce byla v podstatě zajímavým kontrastem, který ještě více podtrhoval její ženskost: modely byly ve stejné míře vášnivé jako racionální. Jako ženy.

I jinak krásou nejiskřící barvy, kupříkladu šedivá nebo odstíny žlutooranžové, dokázaly designérské nápady dvojice převést do zajímavých kousků vyvedených jak v přírodních – kepr, hedvábí – tak sportovních materiálech jako softshell nebo syntetická síťovina. Jistě zajímavé bude sledovat, jak dvojice převede vzorky z módní přehlídky do výsledných prodejních kusů, jak ji popřípadě rozpracuje, či jaké materiály nakonec doopravdy zvolí.