Výstavní tenisky
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Móda si často na pomoc povolává umění, aby tomu bylo naopak, zas ale není tak časté. Ve čtvrtek večer se v New Yorku, v Paul Kasmin Gallery, otevřela výstava kalifornského umělce Kennyho Scharfa „Kolors“, který proslul intenzivními, temperamentními a pronikavými malbami, instalacemi a skulpturami. Jeho rozšklebené obličeje a zeširoka vedené barevné orgie už poctily nejednu nejen výstavní stěnu – velký kus Kennyhopráce totiž najdete přímo na ulici, na nichž ze zdí budov vytváří plátna pro své rozlezlé kompozice.

Výstavní tenisky

Pokud vám to vše až nápadně připomíná kupříkladu Keitha Haringa, tak Kenny Scharf patří právě k této generaci umělců, jež v 80. letech začala přetvářet americká města. Stejně jako Keith má proto i Kenny blízko k pouliční kultuře a stylu, který z ní vychází, a čtvrteční zahájení expozice tak přineslo i odhalení Kennyho spolupráce s designérem obuvi a kožených tašek Alejandrem Ingelmo. Jejím výsledkem je model high-top sneakers rozvedený do tří barevných verzí, ovšem vždy s proslulou rozesmátou příšerkou.

S třema očima a šachovnicovými zuby by měla daleko k roztomilosti, kdyby jejím autorem nebyl právě Scharf. „Rád lidi nutím podívat se na věc i podruhé, i když si myslí, že mají před sebou něco známého. Ale právě vyjevení nedokonalostí považuji za skutečnou krásu,“ řekl Scharf na konto tenisek, které rozhodně nejsou ani hezké, ani dokonalé. Ale prohlížet si je znovu a znovu rozhodně chuť mít budete – i na vlastní noze.