Království za dobrý denim! Poté, co jeho kvalita klesla tak nízko, že ho návrháři museli minulý rok vytáhnout silným módním trendem, už je teď opět řada na konfekčních značkách, aby ho v nové – tedy nové… aktuální – podobě přenesly mase. Jako první se se svojí koncepčně pojatou kolekcí hlásí britský Topman, který si džínovinu přizpůsobil estetickým tendencím přelomu 80. a 90. let – stejně jako svoji hlavní kolekci na jaro/léto 2013.

Topman Denim S/S 2013

Pokud roku 2012 panovala džínovina v minimalistickém provedení, rok 2013 se nese v duchu přesně opačném – a přesně takový denim najdeme i u Topman. Návrhářský tým se tentokrát rozhodl v podstatě vykrást celý rejstřík jeho možných povrchových úprav, a tak ho opatřil „plísňovým“ vzorem, potiskem hadí kůže, nanesl na něj i stříkance barev. Designéři si dokonce na pomoc vzali i sprej, až jim nápady došly a v některých kouscích se navrátili k čisté, minimální podobě denimu.

Postmoderní estetický koktejl všech chutí bravurně dokresluje i lookbook nafocený v jednom skateparku v betonových ghettech Londýna. Především však dokazuje, že džínovina jako materiál nikdy nezemře – vždy se může proměnit na jakýkoli kus oblečení a jako chameleon na sebe vzít bezpočet podob.