Rozšířený střih jeho kalhot či charakteristická čepice… on má zkrátka styl – svým způsobem. Ali není obyčejný důchodce. Má totiž svůj blog. Zdali ale předpokládáte, že na něj přispívá rozmrzelými komentáři o bolavých kolenech, budete překvapeni. Ali je totiž takzvaně stylař. Jeho osobnost se na internetu objevila v srpnu minulého roku a jeho charakteristická póza s mírně zakročenými nohama, nalevo nakloněným trupem a šibalským pohledem si brzo získala mnoho fanoušků a z Aliho se stala virální hvězda.

Ali, módní maverick

Ali je důchodce z Německa a patří zřejmě mezi nejstarší pánské módní bloggery na světě. Je mu neuvěřitelných osmdesát tři let a přestože pochází z Turecka, více jak čtyřicet čtyři let v Německu pracoval (a dodnes i příležitostně pracuje) jako krejčí.

Jeho pozoruhodný vkus tak jednoho dne zaujal australskou fotografku s pseudonymem Swapton, která ho začala fotit a založila mu blog What Ali Wore. Strýček Ali, jak si styloví důchodce nechává říkat, má po světě 18 dětí a dodnes patří mezi seladony. Australská fotografka dokonce přiznává, že i ve svém věku to na ní někdy zkouší. „Je ale náladový, někdy není se svým outfitem spokojen, tak mu musím dovolit, aby se převlékl, nebo chce, abych ho vůbec nefotila,“ prozrazuje fotografka detaily spolupráce s Alim.

Na rozdíl od mnohdy dotěrných bloggerů však Ali ví, kdy přestat. Nedávno totiž sláva jeho blogu udeřila i na stránkách novin v jeho rodné zemi, kde je nyní vnímán jako známý módní maverick. A to je pro Aliho i fotografku Swapton vrchol jejich soukromé radosti a zdařilé blogové parodie. Jenže Ali se do hrobu nechystá. Kdo by tak od něho čekal pochmurnos jako: „Nyní už mohu zemřít,“ byl by znovu překvapen. Ali se prý díky nově nabyté energii těší na nové projekty.