Aleš a Bára – Alešbáry, heslo, název, ale i důkaz, že módní kultura se šíří i na východ od Prahy. V Brně totiž působí značka Alešbáry, kterou založili manželé Bára a Aleš Šeligovi. Společně pak v rámci značky oba návrháři postupně obohacují módní scénu o netradiční a úderné kolekce, které svou odvahou jemně vybočují z u nás dosud vytvořeného. Portfolio si nyní ještě obohacují vlastním obchodem, který se svým charakterem řadí na seznam nejlepších butiků českých tvůrců.

Minimalistické prostory Alešbáry v Brně

Při příležitosti jedinečné akce konané v rámci podzimního Designbloku představila značka v Brně svůj showroom v Čápkově uliciNa něj nyní koncepčně  navazuje nový prostor alešbáry_shop v ulici Pellicova 5b. Ten disponuje okleštěným minimalistickým interiérem, kde akcent neonem vydrážděné bílé zkoumá hlubiny čistého řemesla. Hlavním motivem prostoru se tedy stává světlo, které neslouží jen k estetické prezentaci oděvů, ale také k jejich fyzické instalaci. Kombinace decentní rurální dílny a strohé industriální haly dává průchod vizím a kompozičním celkům/instalacím.

Projekt obchodu má na svědomí architektka Renáta Kučerová, které pomáhal sám Aleš Šeliga. Kučerová ostatně už v rámci Designbloku spolupracovala s Liběnou Rochovou a ostatními českými návrháři, tudíž pro ni práce s umístěním oděvu v prostoru nebyla zcela nová. To je znát i na detailně propracovaném systému úložného prostoru a zrcadel, které dotváří skutečně jedinečný prostor, jenž má v rámci prezentace české módy jen malou konkurenci – bohužel.