Návrháři často v hledání té nejpřiléhavější podoby současného muže sahají k jeho divokým a nespoutaným formám z minulosti. Tímto způsobem se do sezóny jara příštího jara pouští i britská značka Topman se svou řadou Design, když oživují status kovboje.

Zatímco ostatní konfekční společnosti vymýšlejí jednu návrhářskou spolupráci za druhou, Topman tvoří své vlastní módní hodnoty. V případě kolekce S/S 2014 to však vypadá, jako kdyby si Isabel Marant svoji pánskou řadu pro H&M nejprve nacvičila v londýnských ateliérech. Celé kolekci v podstatě vystačil jeden nápad, a to použít westernové výšivky, často nevkusně zpracované či ohyzdně natištěné na oblečení levné konfekční produkce, a zpracovat je módně a chic. A to se návrhářům skutečně povedlo.

Topman S/S 2014

Celá kolekce byla tentokrát oproti podzimu 2013 značně redukována počtem modelů, ve srovnání se stejnou kolekcí však byla esteticky daleko dráždivější. Právě výšivkový motiv květin se dostal na všechny myslitelné typy pánských svršků, z nichž některé si mile utahovaly z tradiční americké módy – Topman kupříkladu odňal varsity jacket rukávy a vytvořil z ní vestu, nebo ji rovnou celou pokryl květinami, které v některých modelech alternovali pavouci.

Ke konci přehlídky dominovala především tradiční krejčovina, která si ovšem na sakách také lízla trochu toho uměleckého kýče, ve spojení s uvolněně střiženými kalhotami, jež koneckonců provázely celou krátkou kolekcí. A bylo dobře, že byla jen krátká – Topman sice zaměstnává šikovné designéry, delší rozvedení jarní edice 2014 by však bylo jen k jejímu neprospěchu. Nestojí za ní totiž žádná jiná ambice než vytvořit zajímavé trendy oblečení.