Žbluňk! Bota padla do kýble a příliv bílé barvy rozvířil módní vody – o čem je řeč? O prozaické módní kolaboraci značky Maison Martin Margiela a Converse. Jak již bylo proklamováno, svět se dožaduje vyššího zásahu margielovské estetiky, a tak se tvůrci odkazu legendárního belgického designéra rozhodli spojit své síly s původně basketbalovými plátěnkami a vznikla limitovaná řada – jak jinak než bílých – tenisek.

Maison Martin Margiela x Converse

Margielův tým tak pracoval s ikonickými modely ’70s Chuck Taylor All Star a Jack Purcells. Zvýšený nárt modelu Chuck Taylor pokryla bílá barva, která v návaznosti na historii značky prošla procesem devastace. Model štěrkového povrchu tak pro oba modely vytvořil jistý druh druhé kůže, což je efekt, kterého tvůrci chtěli dosáhnout. Podobné formy pak nabyl rovněž o něco konvenčnější model Jack Purcells.

Ať už se jedná o klasickou All Star hvězdu, která je i v emblému značky Converse či tradiční červený proužek na podrážce zvýšených plátěnek, vše bylo přetřeno jedním jediným poznávacím znamení, které kdy záhadný Margiela přiznal – bílou barvou. Geniální, nebo překonané?