Móda, sklo, keramika, ale letos také silně zastoupené vizuální umění a grafika – výčet designérských disciplín představuje jakousi bilanci Národní ceny za studentský design, která pro rok 2013 zná své výherce. Kdo byl tentokráte touto poctou oceněn?

Za módu se s dobrým počtem hlasů umístilo hned několik zajímavých projektů. Jedním z nich je i spojení studentek ateliéru ADO na zlínské “Baťovce“  Moniky Žílové a Lenky Mlynaříkové s názvem Les. Emotivní edice a projekt v jednom pracuje s bizarními formami, které symbolizují člověka bez identity, jenž se jen velmi těžko ztotožňuje s prostředím v němž žije.

Národní cena za studentský design 2013

Dobře se umístil také několikrát citovaný student pražské UMPRUM Antonín Šimon, který představil svou práci The mirror has two faces. Ta pro změnu pracuje s lidovým luxusem v podobě transformovaných krojů ze slavnosti Jízdy králů. A pánského oděvu se ve své práci dotkla rovněž mladá svěřenkyně Fakulty designu a umění v Plzni Kateřina Hynková, jež prezentovala svůj návrh Unisex pracující se základní geometrickou střihovou koncepcí.

Z interiérového designu si pak nelze nevšimnout originálního houpacího křesla z dílny Jakuba Pollaga, jenž spolupracuje se známým studiem deFORM, z keramiky také Martiny Žílové a jejích kobaltových misek a za pozornost v neposlední řadě stojí také kategorie sklo a šperk. V rámci šperku se mužům věnovala Magdaléna Smejkalová, která stojí za projektem originálního pánského kapesníčku. Pokud se vám líbí můžete pro něj hlasovat, to ostatně jako i pro všechny ostatní projekty na stránkách www.studentskydesign.cz.