Co začalo jako neškodný žert, nakonec přerostlo v módní fenomén. Newyorčani David Fung a Yena Kim jednoho dne, čistě z lásky ke svému vlastnímu psovi (a také tak trochu z nezištné lásky k módě), stvořili ikonu internetové blogosféry. Jmenuje se Menswear Dog a nechybí mu ostrý úsměv a styl. David a Yena totiž svému psovi Bodhimu, japonské rasy Shiba, založili blog, kde jej oblékají do kombinací, které by Bodhimu mohl závidět kdejaký trendy sledující muž.

Pes za všechny prachy

První snímky přišly skrze nakouslé jablíčko iPhonu čtvrté generace, avšak později si David s Yenou začali pravidelně pronajímat jeden brooklynský ateliér, kde dodnes vznikají populární fotografie těch nejstylovějších kombinací. Navíc mnoho z modelů, které Bodhi obleče, je autorských – Yena totiž na newyorské Parsons studuje obor oděvního designu, fotografováním svého psa tedy vytváří první mediální platformu pro své kreace, ostatně stejně jako David, který má za sebou studium produktového designu na stejné škole.

Osobitý Tumblr blog tím pádem nepředstavuje jen rozmazlený výkřik do tmy, nýbrž zdařilou formu sebeprezentace a produktové reinterpretace. Menswear Dog přitom funguje zatím zhruba rok, za tu dobu si však již zkušený model Bodhi vyzkoušel roli Velkého Gatsbyho či jednoho ze členů elektro-dua Daft Punk. Níže se k podobně bláznivému projektu můžete inspirovat krátkým videem, kde tvůrci vyprávějí svůj i Bodhiho příběh.