Důkazem našeho tvrzení, že Hedi Slimane, toho času lídr domu Yves Saint Laurent, není ani tolik návrhář jako estét, budiž právě tento počin: pětiminutové video, v němž Hedi spojil tři své největší vášně. Móda, fotografie a hudba u Hediho zkrátka nemohou existovat odděleně, jak názorně ukazuje další část jeho Music Project, který už zachytil mnoho legend americké hudby – mimochodem i Marilyna Mansona, Courtney Love, Kim Gordon, B.B. Kinga, Chucka Berryho či duo Daft Punk – v oblečení značky Saint Laurent. Tentokrát však Hedi nejde najisto a na místo toho sám objevuje nový americký hudební talent, jímž se pro něj stal detroitský bluesový písničkář a zpěvák Curtis Harding.

Hedi Slimane objevuje hudební talent

Na přehlídkovém mole i v sériích módních fotografií má Hedi vždy místo pro mladé indie muzikanty, Curtis Harding je však vůbec prvním Hediho objevem, který ještě ani nevydal debutové album. Slimanův projekt, který měl být jen zajímavým marketingovým nástrojem, se tak rázem stává plnohodnotnou kulturní platformou, když se díky ní dostává Curtis do obecného povědomí.

Jak jinak než černobílý videoklip se slimanovsky mdlými záběry tak vůbec poprvé dostává Curtisovu hudbu, zabalenou do aktuální kolekce Saint Laurent, k uším a očím mas. A Hedi si nejspíš umí vybrat: Curtisův současný pohled na klasické blues říznuté garážovým rockem a R&B má rozhodně co nabídnout. Jen posuďte sami a v březnu si vzpomeňte, že u své vlastní nahrávací společnosti Burger Records vydává svoji prvotinu.