Poslední newyorská výstava Yayoi Kusamy, „I Who Arrived to Heaven”, byla velice úspěšná. Reporty však hovoří o jednom: vystavené objekty a obrazy nechávaly návštěvníky chladné, všichni se však hrnuly do zrcadlových místností, kde si dělali… selfies.

#MuseumSelfie

Ano, tento trend, za nějž mohou přední kamery smartphonů, už infikoval i umělecké síně. A ačkoli se kurátorům a hlídačům nemusí narůstající používání mobilů v muzeích a galeriích líbit, jen těžko s ním něco zmůžou. Proto se umělecká aficionado Mar Dixon a umělecký blog Culture Themes rozhodli, že naopak využijí této situace k propagaci výstav a artových programů.

Projekt se jmenuje #MuseumSelfie a jak už sám název naznačuje, zaměřuje se především na Twitter a Instagram, kam mohou lidé nahrávat fotografie. Princip není nijak složitý, zkrátka zajdete na výstavu, pořídíte si z ní selfie, fotku nahrajete i s odpovídajícím komentářem a samozřejmě hashtagem. Vy se budete moci pochlubit kulturním životem a na výstavu upozorníte i druhé. Říkal tu někdo něco o viralizaci umění? Koneckonců, šel do toho už i Jay-Z…