CO: MAUDhomme slaví 4. narozeniny na Designbloku

KDY:  7. – 12. října 2014

KDE: místnost 314 v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí v Praze

#Happy4thBdayMAUD aneb MAUDhomme na Designbloku 2014

Po kurátorském promítání módních filmů a prostorovém experimentu otevřeme na letošním ročníku Designbloku instalaci ryze osobní. MAUDhomme totiž 6. září tohoto roku oslavil již čtvrté narozeniny – a my na ně každý rok zapomínáme, takže jako špatní rodičové chceme konečně celou věc napravit.

Iniciály ve jménu MAUD značí Módní a umělecký deník a přesně tyto charakteristiky jsme převedli na letošní Designblok. K módní instalaci jsme totiž pozvali dva umělce.

Tereza Černá je mladá, ale už známá wall artistka a ilustrátorka, která spolupracovala kupříkladu s pražským luxusním beauty konceptem Ingredients nebo s Café Na Kole v Hradci Králové. Jejímu osobitému stylu jste mohli propadnout už v našem rozhovoru, pro instalaci MAUDhomme se ale poprvé nechala inspirovat pánskou módou. Franz Milec, student ateliéru CAS na FAMU, zas pro nás vytvoří původní elektronický soundtrack, připomínající přehlídkový podklad. Toto audiovizuální prostředí pak doplní ještě štendr s výběrem těch nejlepších, nejčtenějších a nejzásadnějších článků z našeho archívu.