Pánská úroda Filipa Hiekeho
4.4 (87.69%) 13 hlasů

V pondělí večer si člověk chtiví české módy mohl vybrat ze dvou události: ze vzdorovitého projektu Sci-Fi Safari Olo Křížové, která byla minulý rok vyeliminována z původního významu iniciál SFS, a z přehlídky kolekce Pack Up Your Five Plums studenta UMPRUM Filipa Hiekeho. Zatímco snaha návrhářů na večeru Sci-Fi Safari působila jaksi úporně, Filip předvedl smysluplnou a nositelnou kolekci, která jen potvrdila příklon Ivančicova módního ateliéru k „the real thing“.

Pánská úroda Filipa Hiekeho

Veskrze pánská řada se dvěma úkroky k dámského stylingu však nepůsobila nijak konfekčně – detailní zpracování a smysl pro profesionální materiálovou i výtvarnou dotaženost jednotlivých kousků byly na (českou) studentskou tvorbu ve vrcholné formě. Tento fakt nakonec vykompenzoval i zřejmou inspiraci současnými londýnskými street-lux hype brandy, když se na mole objevily nadimenzované střihy či prodloužené délky svršků, které v některých modelech přecházely až v thawby, dlouhé pánské arabské oděvy podobné dámským šatům, kterým však současný globalizovaný multikulti pouliční styl dodal jiný význam. Ale vlastně proč ne? To stejné se totiž povedlo i Filipovi – tato řada jako jeden z prvních ucelených Filipových počinů ukázala, že talent, potřebné schopnosti ani obchodnické oko Filipovi nescházejí. V příštích kolekcích ale právě z těchto důvodů bude muset dokázat, že celou tuto módní hru umí rozehrát osobitěji a ještě o několik úrovní výše.

„Chci si teď na semestr odpočinout od módy,“ řekl po své pondělní přehlídce. Snad to ale nezabalí nadobro, jeho nová pánská kolekce totiž dokazuje, jaký má Filip potenciál.