Jsou tomu asi dvě sezóny nazpět, co Dior Homme začal s další estetickou kapitolou notoricky známých Les Essentials. Tehdy Kris Van Assche volil znovuobjevení precizní britské krejčoviny ve francouzském provedení – jeho Prince de Galles s označením číslo pět však nyní nahrazuje nová vlna diorovských základů. Jejich pořadové číslo je osm, ale Kris a jeho tým se rozhodli pro odlišný systém – esence Dior Homme se nyní představí podle ročních období.

To podstatné z Dior Homme nově

I když jsou tedy denimové Essentials již osmé v pořadí, nesou označení tři, neboť jsou teprve třetí takovou edicí na sezónu podzim/zima 2014. Avšak nejen označení je zde tentokrát jinak. Když v minulosti představovaly tyto edice jakýsi doplněk a stylistický přechod sezón, tentokrát naopak slouží coby skutečný fundamentální základ sezónní estetiky, jenž její zdroje vyčerpává beze zbytku. Essentials #3, stejně tak jako i Essentials #2, znovu odkazují k představě Christiana Diora, že luxus je ztělesněn především ve volbě a kombinacích, a tak přináší produkty, jež se ve finálním stylingu, i přes svou původní nesourodost, perfektně doplňují. Jako zásadní pak tato edice vystupuje také díky tomu, že zcela inovátorsky převrací pohled na oblíbenou parku, kterou prezentuje v nezvyklé džinové variaci. Související dekádová estetika, která díky užití denimu vyčnívá, však působí překvapivě subtilně a nijak nenarušuje danou kompilaci několika rozdílných prvků, v nichž není opomíjen ani současně často akcentovaný dekor.

Les Essentials #3 však právě díky své kompaktnosti a úzkému kontextu s danou sezónou vyrušují autorův rukopis a stávají se součástí koloběhu produktových linií. Ty jsou v něčem naprosto nemilosrdné a v lecčem zas naopak uctívají přístup analytiky, označován coby slow fashion.