Donatella Versace po delší době překračuje vlastní stín a intuitivně posouvá pozici rodinné značky. Slabé kolekce odpočívají v archivech a novou sezonu vítá subtilní střihová forma, jejíž síla se opírá o delikátní materiály.

Donatella už dlouhou věděla, že tento krok musí učinit – tedy vytvořit novou normu minimalistické opulence bez poskvrny lacinosti. Zároveň si uvědomila, že je potřeba vytvořit komplexní šatník pro každého muže, který se rozhodne u Versace nakupovat, a proto vnesla do pánské kolekce podzim/zima 2016 diverzitu střihových řešení. Teď už jen postavit barvy, příběh a odehrát představení.

Cukrová vata ve vesmíru

Vesmírnými cestami inspirovaná řada se až roztéká sladkými tóny, které velmi pravděpodobně dominovaly i původním skicám. Jenže do výsledku muselo být přimícháno něco ze signifikantního stylu Versace. Nechybí proto kožešinové límce a kalhoty z kůže. Vše je ale letos tak něžné a sofistikované! Ať už jsou to šperky či piškvorky připomínající vykládání – vše je perfektně vyvážené a harmonie samotná je možná nejcennější věcí, kterou letos Donatella nabízí. Nic nepřehání a zároveň vůbec nic neochuzuje.

Sportovní účel kolekce, který sama Versace přiznala a jenž byl citelný na začátku přehlídky, kdy se mezi diváky proběhli modelové ve fluorescentních kouscích, nastolil její kompaktnost. Konec se slepými místy! A ať už je vize budoucnosti ve stříbře jakkoliv přežitá, estetická anatomie kolekce byla nedostižná.

Marnivost kardiganů z merino vlny, nadýchaných růžových kompozic a tlumených celků blýskajících se stříbrnou barvou podpořil také casting. Znovu jsme se potkali s ostře řezanými rysy tváří modelů a jasně formulovanou maskulinitou – Donatella se ale přesto po časech excesů, které nás však také bavily, vydala směrem, v jehož rámci se z Versace stane moderní a exkluzivní značka pro milovníky nejen výstředností, ale také kvalitního řemesla.