Po sezónách předepsané normy hledá Dior Homme novou identitu, která se odklání od variabilní městské elegance, mytologie čísel či květin a nachází svody transparentních ploch a fetišových asociací. Slezte z kola, večerní návštěva opery se odkládá.

Světlo! Hned při vstupu do jindy temně oděné tenisové haly na Port de St. Cloud mne napadlo, že tentokráte půjde o světlo, to denní, které skrze odkrytou střechu prostoru nepřímo předznamenávalo kolekci samotnou. Jakoby chtěl Kris Van Assche tentokrát vyvětrat vzduch ztěžklý předepsanými kódy, kterými se kolekce jeho divize v posledních sezónách řídily. Stopy zakladatele domu tak až na výjimky vymizely. Žádná návštěva zahrady, žádná čísla, přepisované dopisy či mytologie čísel. Tentokrát vytáhneme tátův šatník a jdeme pařit na hřiště.

Pomsta sex-appealu na Dior Homme

Anatomie letní kolekce tak lehce reinterpretuje částí jakéhosi binárního kódu Dior Homme v novém světle. Stále zůstává idea kompletního šatníku, ale elegantní proužek vystřídala drsná mramorová patina coby potisky na denimu a gumových parkách. Akcentované řemeny a oprášení osmdesátkového šatníku pak odkazovaly na redukovaný punk v sexy nuancích. Na částech kolekce Kris Van Assche spolupracoval s asijským umělcem Toru Kamei, který pro Dior Homme vytvořil sérii potisků zahrnujících kompozici lebek a květin, které spolu s ručně sestehovanými denimovými kousky a koženými komplety odkazovaly na skutečnost, že protentokrát se Kris Van Acche předešlé hyperkorektnosti vůči odkazu maison Dior vzdal.

Možná ale takový, z pohledu diváka ne zcela znatelný, posun Dior potřeboval. Ostatně stopy skate punku z předešlé kolekce by tak vyzněla na prázdno a vlna mody z ulice, kterou teď naplňuje Vetements je potřeba přiživit.