Jaro, sluníčko a teplé počasí konečně donutí zazimování zimních bund a odkládání svršků. Nazdobit odhalené části se přímo vybízí. Pro tuto příležitost připravila rodinná značka Beldafactory novou řadu šperků s příznačným názvem Simple. Kolekce Simple doplňuje portfolio Beldafactory o šperky pro každodenní nošení. Navíc jsou cennou dostupnější a velmi dobře se kombinují. Ikdyž je kolekce cílena pro mladší generaci, najdou si v ní své i všichni ostatní. Doplňky jsou vhodné pro kohokoliv, budou určitě slušet i vám.

Hlavním materiálem pro tuto kolekci je stříbro, v další fázi bude přidaná i pozlacená varianta šperků. Za celou kolekcí najdeme Viktorii Beldovou, nejmlaší designérku ze šperkařské rodiny Beldových. V kolekci najdeme náušnice, náramky, prstýnky, přívešky s kratšími i delšími řetízky. Na každém šperku najdete oraženou značku Belda. Šperk si můžete doplnit variabilní tkanicí. Můžete je použít jako náramek, choker, tnakičku do vlasů apod. Za příplatek si můžete vyrazit vlastní monogram do každého šperku a mít ho tak naprosto unikátní.

Minimalistický duch celé kolekce

Celá kolekce vznikla v minimalistickém duchu. Stejně jako u předchozí kampaně rodina si vybrala ke spolupráci fotografku Jilii Najbrtovou a stylistku Alici Reindlovou. Obě známé umělkyně mají nastarosti art direkci celé kampaně. Za objektiv si stoupla ilustrátorka Klára Tesařová, která je také známá pod svým pseudonymem Oyasumi Kitsune. Spojením všech umělců dostává kolekce zcela unikátní nádech a tvar.

O Beldafactory

Ikdyž to není zvykem, ale roddinou firmu Belda nezaložil šperkar, ale výborný byznysman Ladislav Belda. Po studiích na obchodní akademii se odstěhoval za prací do Hamburku. Zde dostal v místní bance definitivu. Velmi ambiciozní Ladislav Belda si pronajmul loď a odplul přes Atlantik do Ameriky, kde se začal věnovat výrobě umělých skleněných perel. Jeho první firma se jmenovala Czechoslovak Belda Bead & Co. Tu založil když mu bylo pouhých 21 let, v roce 1915 v New Yorku. Velký úspěch byl bohužel zastaven pádem tamní burzy v roce 1922. Po této zkušenosti se vrátil do tehdejšího Československa. V Turnově otevřel fabriku, ve které se začal vyrábět bižuterie a voskované perly, které se vyvážely do celého světa. Továrba byla poté bohužel znárodněna roku 1954 tehdejší komunistickou vládou. Syn Ladislava Beldy Jiří Belda se i tak rozhodl věnovat řemeslu a po vojenské službě u Černých baronů začal pracovat ve družstvu Granát jako zlatník. Brzy se stal vedoucím dílny v Turnovské šperkárně a podílel se na významných zakázkách např. oficiální kopii Svatováclavské koruny, jablka a žezla. Dále vyrobili 24 kusů motosportové trofeje Zlatá Přilba Československa či rektorské insignie pro Karlovu Univezitu v Praze.

Jeho syn Jiří Belda Ml. se také věnuje rodinné tradici, ve které prakticky vyrostl a na střední škole studuje šperk, nacož navazuje studiem VŠUP v Praze v ateliéru skla, glyptiky a šperku. Velkým mylníkem rodinné firmy je rok 1989 a pád komunistické vlády, díky kterému se rodině Beldových v rámci restitucí navrací Turnovská továrna. V roce 1992 již otec a syn Beldovi navazují na rodinný odkaz a obnovují výrobu. V této fázi rodinné firmy svým dílem velmi přispěla žena Jiřího Beldy Ml. Alena Beldová, která má na starosti návrh šperků a provoz obchodu.

Na rodinnou tradici navazuje i nejmladší dcera Jiřího a Aleny Beldových Vitkorie v roce 2006. Na stejné škole, kde studovali její rodiče vystudovala Viktorie Beldová produktový deisgn. Již jako 4 generace rodu Beldových nadále rozvíjí její odkaz, který před sto lety započeal její pradědeček Ladislav Belda.

Kolekce Simple – galerie