Staré, ale stále platné pravidlo říká, že opravdový dojem zanechávají hlavně módní doplňky. O pánském šatníku to platí dvojnásob, protože nápaditými doplňky je možné kompenzovat jistou barevnou a střihovou strohost pánského oblečení, zejména formálního.
Už gentlemani minulých století měli po ruce jako znak společenské úrovně hodinky. Kapesní na řetízku. S nimi se dnes setkáte už jen v retro obchodech, ale o to zajímavější je sortiment klasiky naší doby, hodinek náramkových. Za velmi příznivé ceny můžete získat designové pánské hodinky světových značek. Liší se řemínkem, barvou, provedením ciferníku, celkovým dojmem. V módě je jak minimalismus (jednoduché ručičky, neuvedená čísla, lesk ušlechtilého kovu), tak i sport (více měřených veličin, masivnější vzhled). Zapojte cit pro detail a kombinujte různé oblečení s různými hodinkami. Díky výhodným online cenám vám nic nebrání tvořit sbírku hodinek pro rozdílné příležitosti. Tip: Řemínek nemusí být jen kožený nebo kovový. Velmi dobře vypadají také tkané pásky.

Barevné ponožky

Těžko říct, kdo s tím přišel jako první, ale nápad to byl výborný. Drobný kus oblečení, které samo o sobě není výrazné, takže v originálnějším provedení může ozdobit i velmi formální pánský oděv. Tak se narodily stylové ponožky, odvážně barevné a vzorované, plné vtipných motivů, kreativně zpracované. Nemusíte pro ně chodit do specializovaného obchodu, nově je nabízí mnoho e-shopů s oblečením. Vyberte si z pestré nabídky!

Rukavice a šály

Nejen nohy je fajn mít v teple. Už při sychravém podzimu a hlavně pak v zimě oceníte hřejivé šály, rukavice a čepice. Buď z pleteniny anebo třeba kůže, v případě rukavic. Jakou barvu zvolíte, to záleží čistě na vás a trochu i vaší odvaze vybočovat z normálu. Ve světě je dostupná jakákoliv barva, na kterou si vzpomenete, české obchody jsou poněkud konzervativnější. Některé jsou však ze své podstaty unisexové, takže okouknout můžete i dámské oddělení. Nejen v těchto kategoriích se setkáte i s produkty prvotřídních značek Burton Menswear London, Tommy Hilfiger, Barbour, Calvin Klein, s.Oliver nebo Gant. Samozřejmostí je podstatně výhodnější cena než v kamenných obchodech, mnohdy ještě nižší než v outletech.

Tašky a peněženky

Móda není jen to, co máte na sobě, ale skvělý dojem můžete udělat také tím, co máte každý den při sobě, taškami a peněženkou. Batoh nepostrádá praktičnost, ale buďme upřímní… Patří na sportovní výšlapy, člověk znalý módy by si ho málokdy vzal do města. Daleko elegantněji totiž působí pánská kožená taška. Důležité: Vyhněte se ledvinkám, tenhle relikt jistých vrstev z devadesátých let se hned tak do módy nevrátí a i kdyby ano, určitě jím nevzbudíte dojem šviháka, spíš zoufalce. Kvalitní tašky z pravé kůže mohou být poměrně drahé, ale pokud se k nim budete chovat jen trochu slušně, je to investice na mnoho, mnoho let. Kůže se na rozdíl od koženky neloupe a při dobrém ošetřování může stárnout do krásy, získat dokonce atraktivní patinu. Vždy si prohlédněte i vnitřek tašky, nejen kvůli praktičnosti členění, ale také kvůli materiálu. Podobné je to s peněženkami, ty jsou samozřejmě i velmi vhodným dárkem.

Pánské šperky a jiné ozdoby

I pokud si nepotrpíte na výrazné šperky, v pánských módních kolekcích je připraveno množství nenápadných a přesto zdobných kousků. Jedněmi z nich jsou atraktivní manžetové knoflíčky. Podobně formálně, ale současně hravě působí hit posledních let, dřevěné motýlky ke košilím. Nejenže jsou pěkné a originální, ale ani je nemusíte vázat… Za svého druhu šperk jdou považovat i řemeslně provedené kožené pásky, zvlášť mají-li působivou sponu. Doplňte svůj šatník tak, abyste vždy zaujali a vyvolali skvělý první dojem.