10. ledna 2018, Tokio, Japonsko – UNIQLO, japonský prodejce oblečení, dnes oznamuje zvláštní edici spolupráce s finským designovým domem Marimekko, který je známý po celém světě pro svůj originální design a barvy od roku 1951. Nová kolekce pro ženy, která bude k dispozici pouze po omezenou dobu, bude zahájena v roce 2010 v obchodech UNIQLO. Prodej bude zahájen ve čtvrtek 29. března. Kolekce chce šířit myšlenky, které pomůžou zlepšit každodenní život. Pro Marimekko je to poslání pomoci lidem, aby byli šťastní takoví jací jsou, a tím, že přinášejí radost každodennímu životu odvážnými styly a barvami. LifeWear společnosti UNIQLO slibuje vytvářet vysoce kvalitní oblečení, které je funkční a cenově dostupné tak, aby vyhovovalo každodennímu životnímu stylu.

Kolekce UNIQLO a Marimekko

Kolekce o devíti položkách kombinuje nadčasový a odvážný design Marimmekka s kombinací kvality, která vyjadřuje pohodlí neformálního street stylu UNIQLO. Všechny návrhy připravila návrhářka Maija Louekari. Marimmekko často čerpá inspiraci v kombinaci přírody a městského životního stylu. Nová kolekce se skládá z vršků, šatů, kalhot, tenisek a tašek. Vršky mají zvýraznit jemnou ženskost a kalhoty moderní street styl.

Vrsky Marimekko UNIQLO

Sukne a saty Marimekko UNIQLO

Tasky Marimekko UNIQLO

O Marimekko

Marimekko je finská designová společnost proslulá svými originálními tisky a barvami. Do portfolia společnosti zapadá i velice kvalitní oblečení, tašky a módní doplňky, stejně jako návrhy textílií a designové nádobí. Značka, která byla založena v roce 1951 se proslavila pro své tištěné látky, které definovaly její sílu, jedinečný vzhled a identitu. Dnes se výrobky Marimekko prodávají ve více než 40 zemích. Více informací na www.marimekko.com